Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

Prolego Sp. z o.o.

Warszawa

1

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Sklep szyty „na miarę” zwiększy szansę na sukces w e-commerce

Autor: Prolego Sp. z o.o., publikacja: 2023-03-24

W dzisiejszych czasach konkurencja jest ogromna, a klienci coraz bardziej wymagający. Dlatego ważne jest, aby sklep był dostosowany do branży i potrzeb klientów, a także technicznie dobrze wykonany. W naszym artykule eksperckim przedstawimy, na co zwrócić uwagę, aby stworzyć sklep, który przyciągnie klientów i przyniesie sukces biznesowy.

Grafika z napisem: Jak dobrze zlecić sklep i na co zwrócić uwagę

Wybór wykonawcy, czyli prawdziwe wyzwanie

Przy wyborze wykonawcy sklepu internetowego trzeba dokładnie przeanalizować oferty dostępnych firm, ponieważ na rynku panuje bardzo duża konkurencja.

Wiele firm może oferować atrakcyjne ceny, ale nie zawsze oznacza to wysoką jakość usług. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie wykonawcy, jego referencje oraz poziom realizacji projektów. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że sklep internetowy zostanie wykonany profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami.

Warto tu się zatrzymać i przemyśleć, co tak naprawdę otrzymujemy w cenie sklepu.

  • Czy jesteśmy pewni, że ten wykonawca udzieli nam wsparcia, gdy COŚ się stanie na sklepie?
  • Czy wybierając tego wykonawcę, mamy pewność, że będzie w stanie rozwijać nasz sklep i biznes, gdy ten urośnie?

Cena (niska) to nie wszystko

Oferty sklepów po 2000 zł wydają się niezwykle kuszące. Pozwólmy sobie w tym miejscu na szybką analizę post-mortem i wyobraźmy sobie ten „czarny scenariusz”:

W sklepie, który działa, wystąpił błąd krytyczny. Wykonawca nie ma terminów, czasu, nie chce się podjąć dalszego rozwoju lub – co gorsza – nie potrafi rozwiązać problemu.

Co więc się stanie w sytuacji, gdy wykonawca, który „robił sklep”, zostawi nas na lodzie?

  • Szukanie innego wykonawcy wygeneruje koszty (czas + pieniądze).
  • Nowy wykonawca doliczy dodatkowe opłaty za „przejęcie sklepu”.
  • Mogą wystąpić dodatkowe komplikacje, jak i problemy techniczne.

Niestety, obecnie na rynku istnieje wielu „masowych” wykonawców, którzy robią sklepy „hurtowo” i na tym kończy się cała współpraca pomiędzy wykonawcą a klientem.

Warto się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami i podpisać umowę z wykonawcą, który nie tylko sklepy robi, ale także je rozwija i wspiera swoich klientów, kiedy trzeba.

Gwarancja w cenie

Przy realizacji sklepów w Prolego przyjęliśmy zasadę „stabilność ponad wszystko”, bo wierzymy, że klient nie przychodzi po usługę „na jeden raz”, lecz jest z nami często przez bardzo wiele lat i powierza nam swoje kolejne projekty.

To właśnie dlatego, każdą realizację sklepu obejmujemy gwarancją. Klient ma pewność, że jesteśmy „w razie czego” zawsze do jego dyspozycji.

Więc w cenie otrzymuje nie tylko dobry sklep, ale też pewność wsparcia i możliwości rozwoju sklepu w każdym kierunku.

Diabeł tkwi w szczegółach

Każdemu klientowi polecamy spojrzeć całościowo na stworzenie i dalszy rozwój sklepu. Wiemy z doświadczenia, że małe niedopatrzenia mogą prowadzić do dużych problemów.

Poruszamy tu tylko dwa najpopularniejsze problemy, które pokazują, że nie tylko „wygląd” sklepu jest najważniejszy, ale dbałość o każdy szczegół, co składa się na sukces sklepu.

SEO, czyli dla każdego coś innego

Każdy wykonawca sklepów internetowych ma swoje własne podejście do tej dziedziny. Nie chodzi tu tylko o meta tagi i tytuły stron, ale o ponad 100 różnych czynników, na które należy zwrócić uwagę i zanalizować pod każdym kątem.

W Prolego, jako eksperci od tworzenia sklepów internetowych, zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest optymalizacja pod kątem SEO dla każdego biznesu online. Dlatego dbamy o to, aby nasze projekty sklepów internetowych były zgodne z najnowszymi standardami SEO, uwzględniając przy tym indywidualne potrzeby i cele każdego z naszych klientów.

W pierwszej kolejności, trzeba zwrócić uwagę na:

  • Dane strukturalne – wdrożenie indywidualnego schema.org
  • Mapa witryny – nie tylko ta dla Google
  • Łatwość w nawigacji – to optymalizacja pod SEO
  • Linki wewnętrzne – struktura całej strony jest kluczem
  • Treści i nagłówki – uporządkowanie schematu treści
  • Błędy konsoli – czyli ukryte „chochliki”

Istnieje jeszcze bardzo wiele czynników, na które zwracamy uwagę przy projektowaniu sklepów dla naszych klientów.

Sklep ma nie tylko wyglądać, ale robić sprzedaż i przyciągać klientów. A Nie jest możliwe przyciąganie kupujących, gdy sklep leży u „podstaw”.

Nie tylko czas ładowania strony

Często podczas tworzenia sklepu internetowego skupiamy się tylko na tym, jak szybko strona się ładuje. Oczywiście, szybkość ładowania to ważny czynnik, ale nie jest to jedyny element, na który trzeba zwrócić uwagę. Właściciele sklepów internetowych powinni również zwrócić uwagę na tzw. Core Web Vitals, czyli trzy kluczowe elementy wpływające na użytkowanie strony internetowej. Są to:

  • prędkość ładowania strony,
  • interaktywność (szeroko pojęta),
  • stabilność wizualna (w tym przejrzystość strony).

Ignorowanie tych czynników może prowadzić do utraty klientów i obniżenia ruchu na stronie internetowej.

Prolego optymalizuje wszystkie sklepy swoich klientów, aby te wymagania spełniały. Dzięki temu sklep ładuje się szybko, ale też bije konkurencję pod wieloma względami.

Sklep zrobimy, ale…

Nie od razu. Pracujemy w sposób uporządkowany, pilnujemy swoich harmonogramów i dbamy nie tylko o nowych klientów, ale też tych, który cały czas obsługujemy.

To właśnie dlatego przed każdą realizacją służymy darmową poradą i analizą możliwości współpracy. Na tym etapie poznajemy klienta, jego potrzeby i wspólnie oceniamy możliwości działania.

Musimy poznać i zrozumieć potrzeby każdego klienta, aby dowieść dobry sklep internetowy. Zachęcamy więc do kontaktu i bezpłatnej konsultacji.

Sklep internetowy - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 9 454 Specjalistów od Sklepów Internetowych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o sklepach internetowych